Skrót do pawilonu jadalnego

Bez zbędnych wstępów


Ten blog to fanfiction na podstawie książek Ricka Riordana z serii "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" oraz "Olimpijscy Herosi". Opowiadamy tutaj historię kilku nastolatek, które trafiają do Obozu, zaprzyjaźniają się ze sobą i przeżywają wspólnie niezwykłe przygody. Mówię od razu, że to blog grupowy - pomagają mi moje przyjaciółki. Więcej o autorkach w zakładce PÓŁBOGINIE (która wciąż POWSTAJE - nie od razu Rzym zbudowano -A).


Główne bohaterki


Cassie
W moim życiu ostatnio dużo się wydarzyło. Najpierw śledził mnie podstarzały facet zajadający puszki po niskokalorycznej coli. Potem okazało się, że mój rzekomo zaginiony, zmarły ojciec żyje i ma się świetnie. Szczerze mówiąc, podejrzewałam to od dawna. Mimo kłamstw matki wiedziałam w głębi duszy, że nie zaginął, a po prostu nas zostawił. 
Oczywiście, wszystko z czasem jeszcze bardziej się komplikuje. Teraz jestem pewna już tylko jednego: że nigdy już nie będę bezpieczna. 
Nie, moment: wiem też, że ta świadomość wpłynie na niektóre decyzje, które na mnie czekają. I wiem, że jeśli zrobię jeden fałszywy krok, nie będę mogła już się cofnąć.

Omara
Co się u mnie zmieniło po przyjeździe do Obozu Herosów? Można by rzec, że nic...
Ruda jak byłam, tak jestem, cały czas z kimś się sprzeczam i w dalszym ciągu nie mam oddzielnego pokoju od rodzeństwa. Jednak wbrew pozorom tutaj wszystko jest inaczej. Teraz wiem, kim TAK NAPRAWDĘ są moi bliscy i kim ja jestem, w jak wielkim zagrożeniu do tej pory byliśmy i co muszę zrobić, żeby ich ochronić.  Jedyne czego jeszcze się nie dowiedziałam, to przed czym mam ich bronić, ale to coś jest już co raz bliżej. 

Jasmin
Moje dotychczasowe, nudne i spokojne życie przekręciło się do góry nogami, kiedy dowiedziałam się, że moi rodzice nie zginęli w wypadku, lecz jedno z nich jest bogiem olimpijskim. Zaczęło się od tego, że od jakiegoś czasu śledzą mnie dziwaczni kolesie z jednym okiem! Jedno wiem na pewno: od tej chwili zaczynam nowe życie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz